Suaugusiųjų mokymas(is)
   

Pradinis

Specifika
Motyvacija
Metodai
Suaugusiems mokiniams
PARSISIUNTIMUI
Kontaktai
 

Vilniaus "Židinio" suaugusiųjų vidurinės mokyklos informacinis puslapis

Sveiki,

Esu Alina Martinkutė, Vilniaus "Židinio" suaugusiųjų vidurinės mokyklos psichologė ir šio puslapio autorė.

Puslapio idėja kilo man pradėjus dirbti suaugusiųjų vidurinėje mokykloje. Kadangi supratau, kad darbas su suaugusiais mokiniais yra labai skirtingas nuo darbo su vaikais, nusprendžiau paieškoti informacijos suaugusiųjų švietimo tema internete. Įvedusi žodžių junginį "suaugusiųjų švietimas" į paieškos sistemą, nors ir gavau krūvelę nuorodų, tačiau naudingos teorinės (pritaikomos praktiškai) informacijos apie darbo su suaugusiais mokiniais specifiką man labai pritrūko.

Taigi literatūros ieškojau tiek savo malonumui, tiek suprasdama tai, kad nesu vienintelė besidominti suaugusiųjų švietimu ir kad šiame informacijos amžiuje nerasti informacijos tokia plačia ir tikrai idomia tema kaip suaugusiųjų mokymas (suaugusiųjų švietimas) yra nesusipratimas, pradėjau rinkti ir sisteminti medžiagą. Nepaisant to, kad yra iš tiesų daug užsienio šaltinių ir nuorodų į tinklapius apie suaugusiųjų švietimą (Adult Education - suaugusiųjų švietimas, suaugusiųjų mokymas) ir suaugusiųjų mokymąsi (Adult Learning - suaugusiųjų mokymasis) suprantu, kad didelė dalis dirbančiųjų su suaugusiais mokiniais arba nemoka angliškai, arba dėl savo užimtumo neturi laiko verstis bei ieškotis informacijos.

Didžioji dalis čia pateiktos informacijos, tai užsienio šalių apibendrinta patirtis suaugusiųjų švietimo srityje (tiek kalbant apie formalų, tiek neformalų mokymąsi). Todėl nenustebkite, jei kai kurių straipsnių idėjos pasirodys sunkiai pritaikomos praktiškai vidurinėje mokykloje arba darbuotojų kvalifikacijos kėlimo seminare. Tačiau tikiu, kad kai kurios mintys privers pervertinti turimą įsivaizdavimą apie tai, kodėl ir kaip mokosi suaugę žmonės.

Šis puslapis yra skirtas

•  mokytojams, dirbantiems suaugusiųjų mokymo srityje,

•  specialistams, dirbantiems su neformaliu suaugusiųjų ugdymu,

•  žmonėms, besidomintiems suaugusiųjų mokymosi proceso ypatumais.

Puslapis sukurtas ne komerciniais tikslais ir visi versti straipsniai talpinami su nuoroda į originalų šaltinį.

Naujame skyrelyje PARSIUNTIMUI bus talpinama įvairios tematikos medžiaga: anketos, tyrimai, paskaitos, darbo metodai. Čia bus galima rasti naudingos informacijos ne tik tiems, kas dirba su suaugusiais, bet dirbantiems su vaikais.

Tikiuosi, kad rasite tai, ko ieškojote, o jei ne, drąsiai rašykite man pastabas ir pasiūlymus elektroniniu paštu.

 
 

Vilniaus "Židinio" SVM


Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija

Daugiau nuorodų....

 
 

2007 metų gegužės mėn. šiame puslapyje buvo patalpinti šie straipsniai:...

2007 metų spalio mėn. sukurtas naujas puslapis medžiagos parsisiuntimui....

 
Copyright © 2007 Alina Martinkutė